Hakkımızda

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

ONAY MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.”

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

ONAY MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ 24.05.2018 tarihinde AB-0245-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 24.07.2018 tarihinde YB-0170 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK Yetki Belgesi için tıklayınız.

HAKKIMIZDA

1998 yılında Hasel Ltd. Şti. adı ile faatliyetlerine başlayan işletmemiz  2015 yılında faaliyet alanlarını ve ünvanını değiştirerek sınav ve belgelendirme süreçlerine başlamıştır. ONAY  MESLEKİ YETERLİLİK SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ LİMİTED ŞİRKETİ (ONAY BELGE) mesleki yeterlilik belgelendirme alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir. Faaliyete başladığı tarihten itibaren evrensel değerler çerçevesinde, çözüm ortağı olarak birlikte hareket ettiği kişi ve kurumların başarıları için değer üretmektedir. Bu vesileyle kuruluş tarihinden itibaren;

  • Güvenilirlik,
  • Yüksek sorumluluk duygusu,
  • Deneyim,
  • Kalite bilinci,
  • Sürekli gelişim inancı,
  • İş ahlakına bağlılık,
  • İş birliği, olarak belirttiği değerlerini kurumsal ve bireysel hizmetlerinin temel prensipleri olarak uygulamaktadır.

 

Personel belgelendirme sürecini adil, etik, tarafsız ve herhangi bir çıkar ilişkisinden bağımsız olarak güvence altına almayı ve oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmayı ilke edinmiştir.

Kurulan sınav ve belgelendirme sistemini, ulusal ve uluslararası alanda kabul edilmesini amaçlamıştır. Bu amaç doğrultusunda Toplam Kalite Yönetimi (TKY) anlayışına uygun bir yönetim sistemi baz alınarak TS EN ISO/IEC 17024 standardına uygun kalite el kitabı ve ilgili dokümanları hazırlanmıştır.

ONAY BELGE’ nin faaliyetlerini tanıtan, hızlı ve sağlıklı erişimi sağlayan ONAY BELGE kurumsal web sayfası düzenli olarak güncellenmekte ve yeniliklerle hizmete devam etmektedir.

Ayrıca ONAY BELGE faaliyetlerini “Sürekli İyileştirme” yaklaşımıyla yürütmektedir. Bu amaçla riskler en aza indirgenerek, çözüme en kısa sürede ulaşmak amaçlanmaktadır.